Apartament w Krakowie

Home / Apartament w Krakowie

Szczegóły Projektu

pow.: 101 m2
lokalizacja: Kraków
realizacja: 2017

To stare i bardzo zniszczone mieszkanie w samym centrum krakowskiego Kazimierza miało stać się wygodnym apartamentem przystosowanym do najmu krótkoterminowego. Z jednej strony żal nam, że oryginalna tkanka miejska stopniowo zamienia się w sypialnię dla turystów, z drugiej strony mieliśmy szansę uratować i przywrócić dawny blask kolejnej pięknej starej przestrzeni.

1. Założenia

W mieszkaniu należało przewidzieć 3 niezależne, zamykane sypialnie, niezależną kuchnię z jadalnią i łazienki. Dodatkowo do dyspozycji mieliśmy bardzo wyśrubowany budżet na cały remont.

2. Ograniczenia

Amfiladowy układ, niewielka ilość okien i jeden pion wod-kan był dużym utrudnieniem. Na pierwszy rzut oka 3 niezależne sypialnie i dodatkowo wykrojenie kuchni wydawało się niemożliwe.

3. Rozwiązanie

W środkowym pomieszczeniu wydzieliliśmy sypialnię, w ścianie której pod sufitem umieściliśmy stare okna z mieszkania. Dzięki temu doświetliliśmy uzyskaną w ten sposób kuchnię i jadalnię. Jesteśmy też zachwyceni starymi ścianami, które spod kilkunastu warstw farby ukazały nam swoją „barwną” historię. Aby zmieścić się w założonym budżecie staraliśmy się wyeksponować i wykorzystać maksymalnie dużo oryginalnych materiałów i elementów konstrukcyjnych. Udało się pierwszorzędnie!

FILM

Project Details

Date: 27 maja 2019


 Previous Next