Dom pod Krakowem

Home / Dom pod Krakowem

Szczegóły Projektu

pow.: 120 m2
lokalizacja: Bibice p. Krakowem
realizacja: 2017

Bibice to jedna z gmin otaczających Kraków. Tutaj urodziła się Asia i właśnie w jej rodzinnym domu zamieszkała ze swoim mężem Robertem po ślubie. Mieszkanie z rodzicami ma swoje dobre i złe strony, dlatego postanowili wybudować dom. Nie wyprowadzili się jednak daleko, gdyż dom powstał tuż za płotem rodziców.

1. Ograniczenia

Założenie (w tym projekcie są inne nawy kategorii w szczegółach w tych 3 kolumnach)

Dla Asi, Roberta i małego Kacperka podczas projektowania ich domu ważne były 3 rzeczy: energooszczędność, prostota w formie i… narożna wanna. Dom musiał powstać szybko i z uwzględnieniem założonego budżetu.

2. Rozwiązania

Projekt powstał w oparciu o technologie domów pasywnych. Uwzględnia odpowiednie usytuowanie bryły na działce, nasłonecznienie pomieszczeń, ich rozmieszczenie tak, aby zastosowana wentylacja mechaniczna była najbardziej wydajna. Zadbaliśmy o wyeliminowanie mostków cieplnych i odpowiednie parametry okien. Płyta parteru została przełamana, aby dostosować się do różnic terenu i uzyskać odpowiednie wysokości.

3. Efekt

Po przeprowadzce odwiedziliśmy Asię i Roberta. Ich synek kursował między domem swoim i rodziców a domem swoich dziadków. Odnaleźli idealny dla nich balans pomiędzy bliskością rodziny a mieszkaniem na swoim. Wciąż jeszcze przed nimi ostatnie prace wykończeniowe, ale już czują, że ta przestrzeń jest skomponowana dokładnie według ich potrzeb.

Project Details

Date: 9 maja 2017


 Previous Next