Kawalerka na poddaszu w Sosnowcu

Home / Kawalerka na poddaszu w Sosnowcu

Szczegóły Projektu

pow.: 17 m2
lokalizacja: Sosnowiec
realizacja: 2014

To jeden z tych projektów, których efekt realizacji przynosi największą satysfakcję: kawalerka w Sosnowcu. Na 17 metrach udało nam się stworzyć wyjątkowe mieszkanie, w którym wygodnie mieszka Wojtek – student prawa na UŚ.

1. Założenia

Miało być „loftowo” i wygodnie. Łatwo powiedzieć, gdy ma się do dyspozycji apartament na dolnym Manhattanie, a nie mikroskopijne poddasze w Sosnowcu.

2. Ograniczenia

Poza małą powierzchnią, problemem był także, jak to na poddaszach bywa, komin na środku mieszkania. Dach był nieocieplony – odpowiednia termoizolacja zabrała nam kolejne cenne centymetry z wysokości pomieszczeń. Konstrukcja dachowa na szczęście okazała się zdrowa, część z niej zdecydowaliśmy się wyeksponować.

3. Rozwiązanie

Poza krzesłami każdy mebel został przez nas zaprojektowany, tak aby na minimalnej powierzchni w pełni spełniać swą funkcję. Za kominem urządziliśmy kącik do nauki, a blat kuchenny można rozłożyć tworząc niewielki stół. Brak pralki to dla Wojtka to zaleta (pranie przecież wozi w weekendy do rodziców), ale w razie potrzeby wystarczy w przedpokoju zabudować wnękę i w części tak powstałej szafy wstawić pralkę – podłączenie wody jest przygotowane.


 Previous Next