Mieszkanie w Bielsku-Białej

Home / Mieszkanie w Bielsku-Białej

Szczegóły Projektu

pow.: 42 m2
lokalizacja: Bielsko-Biała
realizacja: 2017

Wojtek i Martyna wcześniej mieszkali kątem u rodziców albo wynajmowali wspólnie kawalerkę. Szukając dla siebie miejsca zdecydowali się zamieszkać w ich wspólnym rodzinnym Bielsku-Białej. Budżet pozwolił im na kupno mieszkania w stanie deweloperskim. Z wykończeniem trzeba było się nagimnastykować.

1. Ograniczenia

Poza budżetem ograniczał nas czas – deweloper już stawiał ściany działowe w mieszkaniu, trzeba było sprawnie opracować projekt zmian budowlanych. Ponadto, co nietypowe, mieszkanie posiada dwa wejścia i ograniczoną powierzchnię.

2. Rozwiązania

Z części długiego korytarza zrobiliśmy strefę jadalnianą. Zamiast inwestować w tanią podłogę – w ogóle z niej zrezygnowaliśmy, zabezpieczając wylewkę specjalną żywicą. Część ścian także pozostawiliśmy w stanie surowym. Koniakową kanapę udało się upolować na wyprzedaży, a kuchnię zaprojektowaliśmy z mebli z Ikei. Tak zaoszczędzone środki można było spożytkować na pozostałe wyposażenie.

3. Efekt

Właścicielom zależało na poczuciu przestrzeni i miejskim stylu. Ich marzeniem była duża kuchnia i stół do wspólnych kolacji z przyjaciółmi.

Project Details

Date: 9 maja 2017


 Previous Next