Apartament w Katowicach

Home / Apartament w Katowicach

Szczegóły Projektu

pow.: 89 m2
lokalizacja: Katowice
realizacja: 2016

Właściciele tego mieszkania do tej pory pracowali na śląsku, a mieszkali pod Bielskiem. Codzienne dojazdy do pracy stały się na tyle męczące, że postanowili zakupić pięknie położone mieszkanie przy parku Kościuszki w  Katowicach. Choć w nowym miejscu mieli mieszkać jedynie od poniedziałku do piątku, bardzo zależało im, aby stworzyć sobie drugi dom, a nie jedynie sypialnię po pracy.

1. Założenia

Mieszkanie miało być maksymalnie funkcjonalne i przystosowane do komfortowego użytkowania przez dwójkę mieszkańców. Możliwość wygodnej pracy z domu była jednym z priorytetów, ale od czasu do czasu miało też stać się placem zabaw dla 3 letniej wnuczki właścicieli.

2. Ograniczenia

Pierwotnie mieszkanie nie miało strefy wejściowej – wpadało się od razu do  kuchni. Nie było miejsca nawet na szafę, a co dopiero mówić o garderobie czy pralni, którą lubimy zamykać w szafie w przedpokoju żeby nie zagracać łazienki. Problemem był też fakt, że ponad 1/3 powierzchni przeznaczona była na komunikację, czyli po prostu wąski korytarz.

3. Rozwiązanie

We wnętrzu przewidzieliśmy zamkniętą „techniczną” przestrzeń w postaci czarnej bryły – kostki, która ukrywa niewielką pralnię z jednej strony, szafę i część sprzętów kuchennych z drugiej. W sypialni zrezygnowaliśmy z tradycyjnych drzwi na rzecz przesuwnej ściany, która na co dzień pozostaje otwarta. Właściwie to mieszkanie w całości tworzy jedna wielka otwarta przestrzeń z odpowiednio przygotowanymi do różnych czynności strefami. Wygoda i swoboda.

FILM


 Previous Next