wnętrza domu pod Krakowem

Home / wnętrza domu pod Krakowem

Szczegóły Projektu

pow.: 172 m2
lokalizacja: Łęki k. Myślenic
realizacja: 2014

Młode małżeństwo dostało niewykończony dom od rodziców. Po pierwszej radości okazało się, że nie do końca przystaje do ich stylu życia i potrzeb. Byli przekonani, że z ich domem niewiele da się już zrobić, dlatego gdy się poznaliśmy, oczekiwali jedynie konsultacji w wykończeniu. Po kilku kolejnych spotkaniach zarówno my jak i oni wiedzieliśmy już, że mamy przed sobą świetny projekt wnętrz… i nowych znajomych.

1. Ograniczenia

Dom spełniał podstawowe założenie projektowe minionej epoki, czyli zawierał bardzo dużo niewielkich pomieszczeń. Dodatkowo żadne instalacje nie przystawały do współczesnych potrzeb.

2. Rozwiązania

Otwarta kuchnia w stylu angielskim to realizacja marzeń właścicielki – Magdy. Nowoczesny system ogrzewania połączony z kominkiem to konik jej męża – Kamila. Ogromne otwarte przestrzenie we wnętrzu domu z kolei najbardziej doceniają ich dwaj mali synowie – to dla tego efektu otworzyliśmy kuchnię na pokój dzienny i przearanżowaliśmy całe poddasze.

3. Efekt

Po latach wynajmowania umeblowanych mieszkań Magdzie i Kamilowi trudno było samym rozsądnie zagospodarować przestrzeń dużego domu, na którego układ nie mieli wpływu: bez zagracania, rozstawiania mebli pod ścianami z pustym „placem” pośrodku. Po swojemu, ale rozsądnie. Tak, aby zawierał wszystko, co lubią, a jednocześnie był spójny. W założeniu mieliśmy tylko pomóc w kilku wyborach.


 Previous Next